Sama vaja je videti zelo enostavno, ko pa jo izvajamo temu ni tako, kajti potrebna je natančnost, natančnost, da jo lahko izvedemo pravilno. Lahko rečemo, da vaja fizično ni naporna, potrebna pa je koncentracija, da jo izvajamo pravilno. Če je ne izvajamo pravilno, lahko naredimo več škode, kot pa koristi. Nič takšnega ni diastaza, kar veliko žensk jo v nosečnosti in po porodu ima, le potruditi se moramo in izvajati vajo vsak dan dvakrat, po deset ponovitev. Izvajamo jo na hrbtu, levem in desnem boku. Ne bo vam vzela veliko časa, diastaza pa bo izginila.
Mišico aktiviramo tako, pa predel pod popkom nežno in počasi potegnemo proti hrbtenici in križa ne pritiskate na tla. Pomagate si lahko z mišicami ledvenega dna. Nikakor pa ne potegnete noter popka, na videz, ko gledate trebuh kmalu, ne smete opaziti, da gre trebuh noter. Vaja je precej težka, vendar vaja dela tudi mojstra. Tako da, če je pri vas problem diastaza, potem nikar ne obupajte, delajte to vajo, ker vam bo pomagala, da bo diastaza pozdravljena.
Če vam res ne gre, pa obiščite fizioterapevta, naj vam lepo pokaže in potem doma sami nadaljujte. Uspelo vam bo, ne skrbite. Če je pri vas problem diastaza nikar ne pretiravajte z drugimi trebušnimi vajami, ker si boste naredili škodo. Vzemite si čas in vsak dan boste bližje cilju, le skrbno vajo delajte vsakdan. Lahko enkrat zjutraj in enkrat zvečer in vam bo uspelo. Nikar ne dovolite vam diastaza ostane, ker se bodo pojavljale bolečine tudi drugje. Raje poskrbite in odpravite to težavo, ker drugače je vam diastaza lahko povzroča težave tudi v ledvenem delu in še nje.
Vaja je super, samo pravilno se jo je potrebno naučiti. To zmore vsak, ko jo boste delili dlje časa, jo boste izvajale čisto enostavno. Pa še nekaj minut zase boste imele in prav nič se ne boste prepotile.